Internetová doména predstavuje vašu unikátnu adresu na internete. Konkrétna doména je napríklad vasafirma.sk. Doménu využijete na prevádzku webovej stránky a e-mailov. Okrem domény (ako adresy) je na fungovanie webovej stránky potrebný aj webhosting – priestor na serveri, kde budú dáta uložené. Doménu ale môžete vlastniť aj bez webu – napríklad na ochranu nápadu či svoje budúce potreby.

Registrácia domény prebieha bezodkladne po obdržaní úhrady za registráciu. Domény sú funkčné do niekoľkých hodín – po aktualizácii DNS serverov.

Doména je platná zväčša 1 rok od dátumu zaregistrovania. Následne ju môže jej majiteľ predĺžiť alebo nechať exspirovať. Niektoré domény je možné zaregistrovať aj na dlhšie obdobie ako 1 rok.

Dôveryhodný SSL certifikát zvýši dôveryhodnosť webovej stránky.

Zabezpečí šifrovanú komunikáciu medzi vašim webom a používateľmi. Vďaka tomu môžu bezpečne zadávať čísla kreditných kariet a osobné údaje. Vďaka jednoznačnej identifikácii získa Váš web na  dôveryhodnosti a certifikát vám tiež pomôže vylepšiť pozície vo vyhľadávaní Google.

Okrem platených certifikátov môžete použiť testovací SSL certifikát a bezplatný certifikát vydávaný certifikačnou autoritou Let’s Encrypt.

Tu sa dozviete viac:
https://sk.wikipedia.org/

Medzi najznámejších poskytovateľov SSL certifikátov patria spoločnosti:
Thawte
Symantec
GeoTrust
RapidSSL

Ceny SSL certifikátov
SSL certifikát dnes môžete získať aj zadarmo (pre klientov, ktorým poskytujeme webhosting). Platené SSL certifikáty vás vyjdú od niekoľkých desiatok eur ročne až po niekoľko stoviek eur ročne. Nateraz najvyššiu pridanú hodnotu poskytuje tzv. EV SSL certifikát, ktorý napr. potvrdzuje, že za stránkou stojí skutočná, existujúca firma.